Joker (2019) – Oglądaj cały film online!

Joker (2019) – Oglądaj cały film online!

VodFilmy1080p Oglądaj

Gdzie można obejrzeć cały film Joker online?

Joker w reżyserii Todda Phillipsa był chyba jednym z najbardziej oczekiwanych filmów online w 2019 roku. Czekałem na niego tak samo niecierpliwie, jak na film Irlandczyk. Aż się prosiło, aby Joker w wersji z polskim lektorem po prostu powstał i Joaquin Phoenix pokazał absolutnie wszystko, na co go stać. Film broni się sam w sobie, choć mimo to można mieć drobne zastrzeżenia, ale do nich przejdę później.

Przede wszystkim zacznijmy od Phoenix’a. Spodziewałem się tego, że to będzie bardzo dobra rola po tym, co zobaczyłem w filmie “Nigdy Cię tu nie było“.

Oglądając obie produkcje, można odnieść wrażenie, że te filmy na jakimś etapie się ze sobą łączą. Mimo wszystko to są zupełnie inni bohaterowie, ale jednak poziom wrażliwości jest jakby podobny. W roli taksówkarza trochę właśnie tych wczesnych filmów Martina Scorsese. Często się tutaj nawiązuje do króla komedii. Przede wszystkim albo jest taksówkarzem, albo wciąga taksówkarza. Świetnie wprowadza nas w tę atmosferę, ten nastrój Nowego Jorku z lat 80-tych.

Dlaczego warto obejrzeć cały film Joker w wersji online?

Moim zdaniem scenografie są przepiękne i dość odważne. Czasami prowadzenie kamery jest nietypowe. Zbliża się wręcz do tego, co widzieliśmy w filmie “Nigdy Cię tu nie było”. Podobały mi się również spotkania z pracownią społeczną, która prowadzi dla niego terapię. Albo raczej pseudo spotkania terapeutyczne. Bohater podczas ostatniego spotkania mówi bezpośrednio o tym, co w ogóle myśli o tych spotkaniach i o domach pomocy.

Wiele elementów tutaj się składa i w skutek otrzymujemy właśnie takie sytuacje. Twórcy komediowy wzięli się za dramat i ogólnie rzecz biorąc wszystko to znakomicie. Można tutaj przywołać jego makijaż. Właśnie się zastanawiałem czy ten Filip jest pociągnąć taką historię. W filmie Joker z 2019 roku z opcją oglądania online to ma być oryginał bohatera. To właśnie to sprawiło, że ten bohater stał się Jokerem, jakiego znamy właśnie z komiksów. Oczywiście do jego postaci podeszli dość kreatywnie z czerpaniem z różnych źródeł.

Joker 2019 jest już dostępny z polskim lektorem

Dzięki zdjęciom naprawdę dużo dało się oddać już od samego początku. Te intymne portretowanie bardzo mi się podoba. Muzycznie ten film jest bardzo dobry. Ścieżka dźwiękowa wybija się jak najbardziej obok kreacji Phoenix’a. To znaczy, że ona faktycznie dyktuje nam nastrój, atmosferę.

Powiedziałbym nawet, że momentami jest podstępna. Mamy tutaj dużo instrumentów smyczkowych, dużo skrzypiec. W filmie Joker 2019 mamy świetnie zarysowanego bohatera, bardzo dobrze zbudowane tło. Z jednej strony ten film ma być takim dramatem psychologicznym, który ma radzić sobie jako osobny twór. Z drugiej zaś to nadal jest Joker we własnej osobie.

Wydaje mi się, że twórcy chcieli tutaj dać kolka takich smaczków dla czytelników komiksów o Jokerze. W końcu chcieli, aby czytelnicy komiksów też przyszli do kin. Powiedzmy dość subtelnie że mamy podane na tacy. Jest jakieś spotkanie z kimś, jakaś rozmowa, jakiś dialog. To wszystko działa świetnie w ogóle ale to aktor wcielający się w rolę Jokera spina online. Bez niego tak naprawdę te wszystkie wątki nie trzymałby się całości. Joker pragnie poznać odpowiedzi na temat tego kim jest, skąd pochodzi i co się wydarzyło w jego dzieciństwie…