Co się stało?
335 Wyświetlenia
Zenek

Zenek

Król walentynek jest tylko jeden Feb. 14, 2020 120 Min.
Twoja ocena: 0
10 2 Ocen

Zwiastun

Reżyser

Jan Hryniak
Reżyser

Obsada

Krzysztof Czeczot isZenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
Jakub Zając isMłody Zenon Martyniuk
Młody Zenon Martyniuk
Jan Frycz isOjciec Danki
Ojciec Danki
Roman Gancarczyk isOjciec Zenka
Ojciec Zenka

Opis

Film Zenek oczekuje na każdego, kto chce go obejrzeć online

Zenek to produkcja dostępna online w reżyserii Jana Hryniaka, będąca – jak sama nazwa wskazuje – biografią znanego polskiego wykonawcy disco polo, Zenona Martyniuka. Czy jednak film online docenią wyłącznie fani gatunku disco polo i samego Zenka? Okazało się, że wcale nie!

Historia ta może wciągnąć każdego widza, który lubi dobrze opowiedzianą fabułę. Polecają go także ludzie, którzy nie są sympatykami disco polo a zdecydowanie wolą filmy pokroju Kraina Lodu 2. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na doskonałych aktorów, którzy zajęli się odgrywaniem głównych ról – Jakuba Zająca i Krzysztofa Czeczota.

Zenek w swojej filmowej biografii został przedstawiony jako najzwyklejszy, młody mężczyzna z Podlasia, który wychowuje się w skromnej rodzinie. Jego największą miłością jest muzyka, a pasją – śpiew. Jak w przypadku każdego pasjonata, który osiągnął sukces w swojej dziedzinie, młodego Zenka również charakteryzuje ogromna determinacja. Na początku artysta nie tworzy jeszcze własnych piosenek – śpiewa za to utwory innych artystów.

Jak obejrzeć cały film Zenek online?

Akcja filmu Zenek online ma miejsce na przełomie lat 80 i 90 – Disco Polo było wówczas w powijakach. Można powiedzieć, że ten gatunek muzyczny wręcz nie istniał wówczas w ogóle, a jego przyszłość miała dopiero nadejść.

Zenek online

Jeśli chodzi o aktorów występujących w filmie Zenek online, znajdziemy tu naprawdę wiele wybitnych postaci. Zalicza się do nich między innymi Katarzyna Bielawka, wcielająca się w rolę Danusi. Wspomniana wcześniej Danusia to miłość Zenka, której muzyk chce się oświadczyć. Ojciec dziewczyny jest jednak przeciwny temu związkowi, zaś w jego postać wciela się legendarny Jan Frycz, znany między innymi z roli Daria w serialu Ślepnąc od Świateł.

Nie da się ukryć, że w produkcji Zenek online mamy tu do czynienia ze schematem “od zera do bohatera”. Historia Zenka przypomina nieco motyw amerykańskiego snu, gdzie z prostego chłopaka z prowincji staje się on gwiazdą znaną na cały kraj.

Nie czekaj chwili dłużej! Film Zenek jest dostępny online dla każdego!

Zenek to bez wątpienia cały film, który łączy warstwę fabularną z elementami dokumentu, tak typowymi dla biografii. Z tego powodu jest to mieszanka nietuzinkowa i niespotykana, której z pewnością warto poświęcić odrobinę uwagi. Nie jest to tyle opowieść o samym Disco Polo, co o drodze do sukcesu jednego z najbardziej znanych przedstawicieli tego gatunku.

Zenek 2020 online

Nie jest to jednak dokument – niektóre elementy są całkowicie fikcyjne i zostały dodane tylko po to, by nieco ubarwić warstwę fabularną. Przykładem takiego zabiegu jest porwanie syna Zenka, które w rzeczywistości nigdy nie miało miejsca. Zdarzenie nie jest zupełnie zmyślone, prawdziwą ofiarą porwania był jednak Sławomir Świeżyński – lider zespołu Bayer Full.

Zenek cały film to niewątpliwie produkcja, którą warto obejrzeć w wolnej chwili. Nie tylko dlatego, że opowiada o postaci znanej nam wszystkim. Jest warty uwagi również ze względu na fakt, że to po prostu dobry film biograficzno-fabularny. Można polecić go nie tylko fanom Zenka, ale wszystkim zwolennikom wzruszających opowieści o walce o swoje miejsce w świecie.  Przesłanie produkcji jest następujące – każdy powinien dążyć do spełnienia swoich marzeń, szczególnie jeśli wiążą się one z naszą pasją.

Tytuł oryginalny Zenek
Ocena TMDb 5.5 Oceny

Tytuły, które mogą Ci się spodobać:

Kraina Lodu 2
365 dni
Mulan
Wierzę w Ciebie
Tajemniczy ogród
Psy 3: W imię zasad
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Komentarze

 • sebastian 28 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  taki se

 • Jon 28 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Może być

 • shadowek 28 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Obejrzałem cały ale stwierdzam że słaby jest

 • anonim122 28 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Polecam

Napisz komentarz

Imię *
Podaj swój nick lub imię
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa