Co się stało?
369 Wyświetlenia
Kraina Lodu 2

Kraina Lodu 2

Odkryj moc. Pokonaj strach Nov. 20, 2019 104 Min.
Twoja ocena: 0
7 3 Ocen

Zwiastun

Reżyser

Chris Buck
Reżyser

Obsada

Kristen Bell isAnna (voice)
Anna (voice)
Idina Menzel isElsa (voice)
Elsa (voice)
Josh Gad isOlaf (voice)
Olaf (voice)
Jonathan Groff isKristoff (voice)
Kristoff (voice)
Sterling K. Brown isLieutenant Mattias (voice)
Lieutenant Mattias (voice)
Evan Rachel Wood isQueen Iduna (voice)
Queen Iduna (voice)
Alfred Molina isKing Agnarr (voice)
King Agnarr (voice)
Martha Plimpton isYelena (voice)
Yelena (voice)
Jason Ritter isRyder (voice)
Ryder (voice)
Rachel Matthews isHoneymaren (voice)
Honeymaren (voice)

Opis

Kraina Lodu 2 online jest dostępny dla każdego, kto chce ją obejrzeć z polskim dubbingiem

Na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że przed premierą pierwszej części filmu Kraina Lodu 2 online nikt tak naprawdę nie miał wygórowanych oczekiwać do tej produkcji. Dopiero później Kraina Lodu okazała się ogromnym hitem i sukcesem na skalę światową. W radiu na pewno wielokrotnie słyszałeś słynną piosenkę “Mam tę moc“. Na kolejną odsłonę tego filmu animowanego przyszło nam czekać dość długo. Jesteś gotowy wybrać się we wspaniałą podróż online po Krainie Lodu 2?

Producent tego filmu animowanego, zamiast połasić się na pieniądze i szybko robić następne części zdecydował się poczekać. W efekcie Kraina Lodu 2 w wersji z polskim dubbingiem pojawiła się dopiero po kilku latach. Z tego powodu duża część sali kinowej była wypełniona nastolatkami. Tutaj więc pojawia się pytanie, czy Kraina Lodu 2 dostępna w polskiej wersji językowej jest skierowana do nowych, młodych widzów, tak jak film Naprzód online czy raczej do fanów pierwszej części?

Mam wrażenie, że ten cały film animowany ma zwiększony próg wiekowy w stosunku do pierwszej produkcji tej serii. Warto zauważyć, że cały film Kraina Lodu 2 ma inną strukturę. Mam na myśli fakt, że mamy tu do czynienia z wieloma motywami przygodowymi oraz głównie motywem podróżą bohaterek. Tutaj nie mamy mocno nakreślonej historii na początku. Dowiadujemy się z pierwszych scen, że naszą główną bohaterkę Elsę wzywa tajemniczy głos. Młoda kobieta przez pewien czas się przed nim wzbrania, bo nie chce opuścić królestwa. Z czasem postanawia jednak wyruszyć w podróż.

Obecnie najczęściej oglądanym filmem animowanym jest Kraina Lodu 2 z polskim dubbingiem

Najnowsza produkcja Disney’a z jednej strony opowiada o rozliczeniu głównej bohaterki z przeszłością, a z drugiej opowiada historię Kristoffa. Mężczyzna za cel obrał sobie zaręczyny z Annie i przez cały film stara się zrealizować to zadanie. W międzyczasie w Krainie Lodu ma miejsce naprawdę wiele tajemniczych wydarzeń, które nie sposób rozgryźć, oglądając zwiastun.

Cały film jest prowadzony w sposób bardzo tajemniczy i zaskakujący. Można wręcz stwierdzić, że widz do pewnego momentu w ogóle nie ma pojęcia, czego dotyczy historia. Kraina Lodu miała pewną przewagę. Mianowicie jedna z sióstr zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach i druga z sióstr musiała ją po prostu odnaleźć. Stawka od samego początku była naprawdę duża, a przede wszystkim zrozumiała dla widza, bo w grę wchodziło ludzkie życie. Z tego powodu widz rozumiał każdą decyzję.

Kraina Lodu 2 Lektor PL

W filmie Kraina Lodu 2 lektor pl decyzje bohaterów nie są podpierane konkretnymi wydarzeniami lub powodami. Można wręcz odnieść wrażenie, że historia ma zbyt wiele skrótów i niedopowiedzeń. Bohaterowie podejmują pewną decyzję i… tyle! Nie otrzymujemy żadnego wyjaśnienia, dlaczego taka, a nie inna decyzja została podjęta. Chociaż patrząc na to z innej perspektywy, można stwierdzić, że wiele elementów zostaje wyjaśnionych w trakcie piosenek.

Kraina Lodu 2 cały film dostępny po polsku od początku do końca

Niestety w polskiej wersji językowej filmu Kraina Lodu 2 online zdecydowanie zabrakło zabawy dialogami. Większość tekstu wygląda tak, jakby była przetłumaczona na szybko. Odnoszę wrażenie, że bardziej postawiono na zgodny ruch ust z wypowiadanymi słowami, niż na zachowaniu oryginalnego sensu zdań.

Kraina Lodu 2 online

Zabrakło również hitowych piosenek, które zwiększyły rozpoznawalność tytułu w przypadku pierwszej części. Owszem, w filmie znajdziemy dwie piosenki, które miały być tym samym, co “Mam tę moc” w pierwszej bajce. W całej produkcji pojawiło się tez kilka elementów, które moim zdaniem są skierowane bardziej do dorosłych, niż do dzieci.

Z tego powodu wydaje mi się, że Kraina Lodu 2 cały film pl jest przeznaczona dla nieco starszych widzów (nastolatków). Tempo rozwijania się historii jest kompletnie inne, niż w pierwszej części. Tuż przed finałem następują przedziwne i bardzo szybkie decyzje. Tak naprawdę nie wiadomo skąd się biorą. Komunikacja pomiędzy bohaterkami (siostrami) jest bardzo skrótowa i umowna. Tutaj przygoda się kończy i mamy świadomość, jaki będzie finał.

Cały film Kraina Lodu 2 po polsku jest budowana w taki sposób, jakby ta opowieść była naprawdę spektakularna. Jednak gdy dotrzemy już do miejsca docelowego to akcja rozwiązuje się w błyskawicznym tempie i cały czar pryska. Jeśli chodzi o efekty wizualne to bajka jest przepiękna.

Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Tytuł oryginalny Frozen II
Ocena TMDb 7.2 Oceny

Tytuły, które mogą Ci się spodobać:

Król lew
Ptaki Nocy
Tajemniczy ogród
Naprzód
Toy Story 4

Napisz komentarz

Imię *
Podaj swój nick lub imię
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa